woman standing on beach

Dlaczego warto używać masła kakaowego latem?

Masło kakaowe to produkt na tyle uniwersalny, że spokojnie możesz go używać dosłownie przez cały rok. Po prostu kup je i zastąp nim liczne drogie kosmetyki. Gdy tylko wykończysz pierwsze opakowanie kakaowego masła, na pewno od razu udasz się po następne, już wtedy dostrzegając wyraźne korzyści wynikające z częstego używania tego produktu.

Jest on dobry dla twojej skóry, twoich włosów i twojej cery. Masło kakaowe szczególnie dobrze sprawdzi się u ciebie latem, więc jeśli w najbliższym czasie masz zamiar wziąć urlop i wyjechać na wakacje – np. do ciepłych krajów – koniecznie przełóż je sobie do mniejszego pojemnika i od razu zapakuj do walizki podróżnej. Latem, gdy dochodzi do wzmożonej aktywności słońca, masło kakaowe zapewni twojej skórze pełną i profesjonalną ochronę przed promieniowaniem UV. Możesz być tego pewna. Masła kakaowego możesz więc użyć jako kosmetyku „przed opalaniem”.

Właśnie w tej roli sprawdzi się ono doskonale. Na pewno docenisz jego właściwości, jeżeli do tej pory opalałaś się zwykle na czerwono, a po kilkugodzinnym wylegiwaniu się na słońcu kolor twojej skóry był bardziej zbliżony do mięsa upieczonego raka, niżeli pięknej brązowo-złocistej barwy. Za sprawą masła kakaowego będziesz też opalać się szybciej. Twoja skóra błyskawicznie zacznie chwytać nawet te delikatne promyczki słońca, przebijające się zza zasłaniających niebo chmur. Utrwalisz też swoją opaleniznę.

Tym razem zachowasz ją przynajmniej na kilka kolejnych miesięcy. Jeżeli natomiast chcesz, aby masło kakaowe uchroniło cię przed piegami, które czasem na skórze lubią się pojawiać pod wpływem słońca, dodaj do niego odrobinę olejku z pestek malin. W ten sposób stworzysz dla siebie idealny kosmetyk do opalania. Koniecznie zabierz go ze sobą na plażę lub wakacyjny wyjazd. A musisz wiedzieć, że opalanie zawsze jest szkodliwe dla skóry. Nie powinno się zatem wystawiać „gołego” i niezabezpieczonego niczym ciała na działanie słońca, nawet tego słabego i delikatnego. Zanim ułożysz się wygodnie na leżaku lub rozłożysz się na kocu, dokładnie nasmaruj całe ciało niewielką ilością masła kakaowego.

Leave a Reply