red tomato on white ceramic plate

Jak dobrać kosmetyki do skóry atopowej?

Twoja skóra jest atopowa i przez to totalnie nie potrafisz sobie z nią poradzić? Jej stan z dnia na dzień coraz bardziej się pogarsza, a ty powoli zaczynasz już rozkładać ręce i masz ochotę się poddać, bo odnosisz wrażenie, że wypróbowałaś już wszystkie dostępne na rynku kosmetyki na atopowe zapalenie skóry? Skoro jednak dalej nie rozprawiłaś się ze swoim problemem, oznacza to że nie znalazłaś jeszcze dla siebie idealnych kosmetyków. A to akurat łatwo możesz jeszcze naprawić. Wystarczy, że ponownie ruszysz na zakupy, ale tym razem wyposażona wiedzę na temat tego, czego powinnaś w ogóle szukać.

Skóra atopowa wymaga stosowania środków całkowicie bezzapachowych. Jakiekolwiek aromaty, nawet te naturalne, nie są więc dla ciebie wskazane. Unikaj mocno pachnących balsamów przypominających zapach wanilii, czekolady czy truskawki. Uważaj też na perfumy i… dezodoranty. Tak naprawdę powinnaś zrezygnować z używania jakichkolwiek substancji zapachowych, by nie szkodzić swojemu ciału i zacząć właściwie leczyć atopowe zapalenie skóry. Dezodoranty możesz zastąpić np. olejem kokosowym, który dość dobrze radzi sobie z absorbowaniem nieprzyjemnej woni i wchłanianiem potu. Z perfum musisz niestety na jakiś czas całkowicie zrezygnować. Przynajmniej do momentu, w którym stan twojej skóry ulegnie w końcu wyraźnej poprawie.

Zamiast smarować się tymi wszystkimi pachnidłami i wydawać na nie krocie, lepiej zainwestuj w nieco droższe, porządne kosmetyki na atopowe zapalenie skóry. Wysoka cena w ich przypadku zwykle jest adekwatna do ich jakości. Nie licz więc na to, że jeśli kupisz krem za kilkanaście złotych, on poradzi sobie z twoimi stanami zapalnymi i efektywnie nawilży skórę. Tak się po prostu nie stanie. W najlepszych produktach kosmetycznych o działaniu typowo leczniczym umieszcza się bardzo specjalistyczne związki. One same w sobie są dość drogie, tak więc stworzony z nich preparat nie może kosztować kilkunastu złotych. Jeżeli zdasz sobie z tego sprawę, w końcu zaczniesz przeznaczać pieniądze na naprawdę wartościowe kosmetyki.

Leave a Reply