jana-sabeth-ESlOYaAkJRA-unsplash

Jak używać sól do kąpieli?

Gorąca kąpiel to szczególny moment każdego dnia, gdy można się zrelaksować i odpocząć. Wybór prysznica, oznacza szybkie i efektywne zmycie z siebie zanieczyszczeń z całego dnia. Natomiast branie relaksującej kąpieli w wannie, często oznacza chwile odpoczynku i zadbania o swoje ciało oraz umysł. Aby stworzyć jak najlepszą atmosferę relaksu i domowego spa, można przygotować sobie odpalone świece i magazyn do przeczytania podczas wylegiwania się w wannie. Oprócz świec i lektury, doskonałym pomysłem pozwalającym się dobrze zrelaksować jest dodanie do kąpieli olejków zapachowych lub soli.

Wykorzystanie soli do kąpieli to świetny sposób na odpoczynek. Sól dosypana do wody zapewnia właściwości rozgrzewające, dlatego też przebywanie nawet przez kilkanaście minut w wannie nie spowoduje wychłodzenia i utraty komfortu. Jednak, aby sól mogła zadziałać najlepiej, nie należy mieszać jej z jakimikolwiek produktami pieniącymi. Zalecane jest oczyszczenie skóry całego ciała odpowiednim produktem i spłukanie go, a dopiero w następnej kolejności dosypanie wybranej soli do kąpieli. Wybór soli nadających się do kąpieli jest bardzo duży i zależy wyłącznie od potrzeb. Najczęściej spotykana sól kąpielowa, zawiera dodatkowe substancje zapachowe, które wpłyną na większą przyjemność z kąpieli.

Inne produkty posiadają w swoich składach dodatek olejków. Pomaga to wygładzić i nawilżyć przesuszoną skórę. W przypadku dolegliwości bólowych mięśni, zakwasów lub ogólnego zmęczenia organizmu, doskonałym wyborem będzie sól z dodatkową zawartością magnezu. Magnez wpływa na rozluźnienie i odprężenie zmęczonych i zbyt napiętych mięśni. Jeśli niemożliwe jest zakupienie odpowiedniego produktu aptecznego lub drogeryjnego, w ostateczności do kąpieli nadawać się będzie nawet sól himalajska stosowana na co dzień w kuchni. Najważniejsze to stworzyć sobie odpowiednią atmosferę i dzięki temu, nawet pół godziny spędzone samemu w łazience będzie świetnym, relaksującym czasem. Zadbanie o swoje ciało choć w niewielkim stopniu, przyczynia się do poprawy ogólnego nastroju i samopoczucia.

Leave a Reply