qin-bennie-ibVizlDcX-E-unsplash

Kiedy pojawia się cellulit? (link do VIDEO)

Cellulit, czyli inaczej tak zwana pomarańczowa skórka, dotyka większości kobiet. Niedoskonałość, która jednym bardzo przeszkadza, natomiast dla innych jest nieco mniej istotna. Często pojawia się jednak wątpliwość, skąd tak naprawdę bierze się cellulit oraz w jaki sposób można z nim walczyć? Pierwszą przyczyną pojawienia się cellulitu w najbardziej narażonych na to częściach ciała, jest nieodpowiedni sposób żywienia. Zbyt duża ilość tłuszczu w diecie, powoduje nagromadzenie komórek tłuszczowych i formowanie się grudek. Nie należy jednak wykluczać z codziennej diety całego tłuszczu. Warto dokonać świadomego wyboru i ograniczyć produkty wysokoprzetworzone, na rzecz tłuszczy wielonienasyconych i po prostu korzystniejszych zarówno dla zdrowia, jak i wyglądu. Przykładem zdrowszego wyboru, może być oliwa z oliwem lub awokado w codziennym i ulepszonym jadłospisie.

Woda – przyczyna cellulitu?

Kolejną, bardzo powszechną przyczyną powstawania cellulitu jest zatrzymywanie wody w organizmie. W tym przypadku przyczyn również może być więcej. Między innymi zbyt mała ilość czystej wody wypijanej każdego dnia lub bardziej poważne sytuacje, takie jak problemy z gospodarką wodną. Jeśli sama zmiana diety nie przynosi widocznej poprawy, a zwiększona ilość wypijanej codziennie wody nie sprawia, że skóra wygląda lepiej, warto wykonać badania kontrolne układów lub narzadów powiązanych z zatrzymywaniem wody. Ostatnią i równie powszechną przyczyną występowania cellulitu na nogach lub pośladkach, może być zaburzona i rozchwiana gospodarka hormonalna w organizmie. Szczególnie często taka przypadłość zdarza się podczas trwania ciąży oraz w czasie karmienia piersią. Wynika to z burzy hormonalnej i zmian jakie zachodzą w ciele kobiety w tym szczególnym czasie.

W poniższym linku znajdziesz zestawienie kosmetyków antycellulitowych według SZUSZ:

zestawienie kosmetyków przeciwko cellulitowi

Niezależnie od przyczyn występowania cellulitu, warto zmienić swoje codzienne nawyki na zdrowsze i korzystniejsze. Dlatego też, wskazane jest zdrowe i świadome odżywianie się, picie odpowiedniej ilości wody każdego dnia, wykonywanie ćwiczeń lub dowolnej, regularnej aktywności fizycznej, dbanie i pielęgnowanie skóry oraz kontrolowanie stanu zdrowia poprzez regularne badania.

Leave a Reply