brown glass bottle on brown textile

Krem czy serum – co wybrać?

Kupując kosmetyki do pielęgnacji twarzy często robimy to automatycznie, nie analizując nazw i opisów. Dlatego nie zastanawiamy się także nad różnicami między np. kremem do twarzy a serum, Różnica jednak jest i warto wiedzieć, na czym ona polega.

Zacznijmy od tego, iż kremy mają z reguły lekką konsystencję, świetnie nadają się więc do codziennego stosowania, jak i pod makijaż. Zwracając natomiast uwagę na zawarte w nich składniki odżywcze zauważymy, że ich ilość i stężenie umożliwiają bezpieczne regularne stosowanie. Podobnie zresztą sprawa się ma jeżeli chodzi balsamy do ciała i inne kosmetyki nawilżające. Niemniej jednak nawet najlepszy krem pod oczy, do twarzy, rąk czy ogólnie ciała nie przyniesie tak spektakularnych efektów, jak serum. W czym zatem tkwi różnica?

Serum zazwyczaj przybiera formę olejku. Jego konsystencja jest zatem gęsta i stosunkowo ciężka. Wynika to z zawartych w nim olejów roślinnych, które umożliwiają transport zdecydowanie większej ilości składników odżywczych do naszej skóry. Serum lepiej zatem stosować na noc, gdyż wtedy skóra jest maksymalnie podatna na przyjmowanie wszystkich zawartych w nim dobrodziejstw. Kosmetyk ten warto stosować z umiarem w momencie zaistnienia realnego problemu. I tak na przykład wygładzające serum do twarzy figa doskonale poradzi sobie z regeneracją naszej skóry, dotkniętej szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Zawarte w nim oleje roślinne tłoczone na zimno doskonale rewitalizują skórę. Liczne ekstrakty roślinne wspomogą natomiast naturalne procesy odnowy. Dzięki regularnemu stosowaniu naturalnego serum MOKOSH twoja skóra będzie zawsze młoda, jędrna i zdrowa.

Reasumując, błędna jest analiza czy lepiej stosować krem, czy serum. Nasza skóra może potrzebować w równej mierze zarówno jednego, jak i drugiego kosmetyku. Codzienne stosowanie kremu nawilżającego to bowiem niewątpliwa podstawa pielęgnacji skóry twarzy, ale i ciała. Serum natomiast będzie doskonałym dodatkiem, który może zdziałać cuda w przypadku określonych potrzeb.

Leave a Reply