woman looking up

Makijaż permanentny brwi – ile się utrzymuje?

Makijaż permanentny brwi to doskonały sposób na poprawę urody. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentu, na zasadach podobnych do tatuowania. Osoba, która wykonuje tą czynność ta linergistka. Jeżeli zastanawiasz się, na czym polega makijaż permanentny brwi oraz przede wszystkim ile się on utrzymuje, przeczytaj ten krótki artykuł i sięgnij sprawdzone informacje.

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Zastosowanie najlepszych technik wykonywania makijażu permanentnego sprawia, że taki makijaż jest niezwykle trwały. Zanim jednak udasz się na makijaż permanentny, wiedz, że jednym z pierwszych etapów wizyty będzie nie tylko szczegółowy wywiad na temat ewentualnych przeciwwskazań, ale i rysunek wstępny. Rysunek wstępny jest odpowiednio dobrane do kształtu brwi, tak aby całość prezentowała się estetycznie i pasowała do wyglądu całej twarzy. W następnej kolejności na skórę objętą zabiegiem nanosi się specjalną maść znieczulająca, która ogranicza dyskomfort makijaż permanentny wymaga też odpowiedniej i delikatnej pielęgnacji, ale niezbyt intensywnej.

Makijaż permanentny brwi ile się utrzymuje?

Jeżeli nie chcesz codziennie poprawiać swojego wyglądu makijaż permanentny będzie dla Ciebie idealny. Brwi permanentne zachowują kolor i kształt przez 2 lata, ale pamiętaj, że musisz się liczyć z koniecznością uzupełnienia barwnika przynajmniej raz na pół roku. Trwałość makijażu tak jak było to powiedziane powyżej zależy od techniki, ale też od składników użytych do makijażu. Ważne jest również utrzymanie prawidłowej pielęgnacji i unikanie solarium lub mocnego słońca.


Sprawdź ofertę Centrum Kosmetyki Leczniczej i Medycyny Estetycznej Odrodzenie.
Bogaty wachlarz usług kosmetyczki, a także nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej.
Zobacz: makijaż permanentny brwi Kraków


Podsumowanie:

Trwałość makijażu permanentnego zależy nie tylko od umiejętności, ale i od tego, w jaki sposób przeprowadzana jest pielęgnacja. Duże znaczenie mają też przebyte choroby, przyjmowane leki oraz ekspozycje na słońce. Dla utrzymania estetycznego wyglądu brwi konieczne jest systematyczne uzupełnianie barwnika. Pamiętaj, że na początku stały makijaż brwi jest wyrazisty i nieco bardziej intensywny niż w późniejszych miesiącach, ale mimo wszystko nie ma potrzeby wykonywania codziennego makijażu brwi, co z kolei jest wygodne i pozwala oszczędzić mnóstwo czasu.

Leave a Reply