angelica-echeverry-iZlMuVu9luM-unsplash

Olej jojoba – jego właściwości i jak go przechowywać?

Zabiegi przy użyciu naturalnych olejków to niekwestionowany hit kosmetyczny ostatnich lat. I słusznie. Bo ich naturalne składy są bezpieczne i pełne drogocennych składników. Na rynku mamy naprawdę duży wybór różnych rodzajów olejków. Znalezienie tego „jedynego” wymaga zazwyczaj testów. Metodą prób i błędów przekonujemy się który olejek jest naszym ulubiony i który spełnia nasze oczekiwania: daje najbardziej pożądane efekty i najbardziej służy naszej urodzie – w końcu taki jest cel jego stosowania.

Jednym z często wybieranych olejków jest jojoba. Jest ceniony ze względu na swoje liczne właściwości. Do wyboru na rynku mamy olejek jojoba w dwóch wersjach: rafinowany i nierafinowany. Olejek jest bardzo dobrze wchłaniany przez skórę, nie powoduje podrażnienia cery i co niezwykle ważne przy skórze z problemami nie zapycha porów, dlatego bardzo często uznawany jest za panaceum dla skóry trądzikowej. Stosowany jest także jako olejek do ciała, sprawdza się przy demakijażu, przy zabiegach olejowania włosów oraz jako składnik mleczek i kremów.

Warto pamiętać o tym, że jojoba, jak i inne olejki to kosmetyki naturalne. Dlatego wymagają specjalnego traktowania. Mają jednak różne pochodzenie, przez co różnią się między sobą znacząco nie tylko ze względu na konsystencję, zapach, właściwości, ale także na zalecany sposób przechowywania. Jak więc przechowywać olejek jojoba, aby służył naszej urodzie?

Jeśli posiadamy olejek jojoba: niezależnie czy rafinowany czy też nie – najlepiej, aby przechowywany był w temperaturze pokojowej. Olejek jojoba należy do trwałych olejków, które można przechowywać nawet przez długi czas. Najlepiej jednak, aby był trzymany w szczelnie zamkniętym naczyniu – bez dostępu powietrza. Warto zadbać także o ograniczenie dostępu światła, które może negatywnie wpływać na trwałość i właściwości produktu.

Olejek jojoba to wyjątkowy kosmetyk, po który z pewnością warto sięgnąć. Być może stanie się on naszym kosmetycznym hitem, bez którego nie będziemy wyobrażały sobie już codziennych rytuałów pielęgnacyjnych.

Leave a Reply