white Bluetooth speaker

Sklep z olejkami

Pielęgnacja skóry wrażliwej i suchej zwłaszcza latem jest problematyczna. Poza nawilżeniem od środka, poprzez przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, trzeba jej zapewnić ochronę i nawilżenie również z zewnątrz. Warto wykorzystać do tego celu naturalne kosmetyki, tj. olej arganowy czy olej z pestek malin.

Sklep z olejami oferujący naturalny olej arganowy

Ważne by wybierać naturalne kosmetyki, które w swoim składzie nie mają żadnych sztucznych barwników, pozyskiwane są jedynie z roślin, a więc w pełni wegańskie oraz posiadają maksymalnie skoncentrowany główny składnik. Używanie 100% oleju arganowego pomoże zachować naturalne nawilżenie skóry, nawet w bardzo upalny dzień. Zawiera silne antyoksydanty w postaci kwasów Omega-3 i Omega-6. Wspomagają one odbudowę uszkodzonej skóry, a także chronią przed szkodliwymi czynnikami, tj. promieniowanie UV. Olej arganowy Mokosh mogą stosować również kobiety ciężarne, wspomoże również nawilżenie szczególnie wrażliwej skóry dziecka, od pierwszych chwil życia, gdyż jest w pełni hipoalergiczny.

W jaki sposób korzystać z naturalnych olejków kosmetycznych?

Sklep z olejami rekomenduje używanie olejków kosmetycznych tłoczonych na zimno do wielu zastosowań. Można wmasować kilka kropel w końcówki włosów i skórę głowy, a następnie zawinąć folią i ręcznikiem. Po 10 minutach można spłukać włosy i umyć szamponem, najlepiej w 100% naturalnym. Sprawi to, że będą lśniące i zdrowe, a nie przesuszone. Problem tzw. „suchego wilka” można mieć dzięki temu z głowy. Olej z pestek malin bądź arganowy doskonale nadają się również do kąpieli. Wystarczy kilkanaście kropel, by zafundować swojej skórze prawdziwe SPA. W połączeniu z solą bromowaną, olejki doskonale posłużą do wykonywanych regularnie peelingów złuszczających martwy naskórek. Oczywiście olejki kosmetyczne, tj. olej z pestek malin Mokosh, zawierający Nienasycone Kwasy Tłuszczowe, doskonale regenerują skórę i opóźniają procesy starzenia. Można przy pomocy kilku kropel wykonać również masaż skóry. Pomoże to w walce z wolnymi rodnikami.

Leave a Reply